آشنایی با سیستم هوشمند KNX

آشنایی با سیستم هوشمند KNX


راحتی بیشتر، ایمنی بیشتر، صرفه جویی در انرژی بالاتر: تقاضا برای سیستم های مدیریت ساختمان به طور مداوم در حال افزایش است.


یک استاندارد جهانی جهت ارتباط بین تجهیزات هوشمند و کنترل سیستم های خانگی و ساختمان می باشد. در این پروتکل امکان انتقال دیتا از طریق کابل شبکه KNXو بی سیم و خط برق ساختمان (PLC) وجود دارد. پروتکل KNX بیش از نیمی از سیستم هوشمند اروپا را به خود اختصاص داده است.


همه تجهیزات متصل به پروتکل KNX، هوشمند هستند. محصولات KNX نه تنها شامل عملگرها، سنسورها و پنل های مشاهده و نظارت می باشد، شامل GATEWAY هایی نیز هستند که ارتباط بقیه سیستم های اتوماسیون ساختمانی شامل BACNET, LON را با سیستم های هوشمند knx فراهم می سازد.

چند میلیون از تاسیسات موفق KNX میتوانند نه تنها در سراسر اروپا بلکه در خاور دور، آمریکای شمالی و جنوبی نیز یافت شوند - اثباتی بر این که رویکرد KNX چقدر جذاب است. بیش از ۳۷۰ شرکت عضو در سراسر جهان بیش از ۷.۰۰۰ گروه محصول تایید شده در فهرست خود را از حوزه های مختلف کاربردی ارائه میکنند.به عنوان استاندارد بین المللی (ISO / IEC ۱۴۵۴۳ - ۳) و همچنین استاندارد اروپایی (CENELEC EN ۵۰۰۹۰ و CEN EN ۱۳۳۲۱ - ۱) و استاندارد چینی (GB /)تایید میشود. KNX دلیل آینده است. محصولات KNX ساخته شده توسط تولید کنندگان مختلف را میتوان ترکیب کرد - لوگوی علامت تجاری KNX تعامل و قابلیت همکاری آنها را تضمین میکند. بنابراین KNX تنها استاندارد باز برای کنترل در هر دو ساختمان تجاری و مسکونی است.


یک مزیت در هر نوع ساختمان: از مجتمع اداری گرفته تا مسکونی. نوع ساختمان هر چه که باشد، KNX فرصتهای جدیدی را برای سیستمهای کنترل ساختمان فراهم میکند در حالی که هزینه ها را در یک سطح قابل مدیریت نگه میدارد. KNX میتواند راه حل هایی ایجاد کند که تنها با تلاش قابل توجهی با تکنیکهای نصب مرسوم تحقق یابد. از طریق یک صفحه لمسی، تمام برنامه ها در خانه یا ساختمان را میتوان کنترل کرد. از گرم کردن، تهویه و کنترل از راه دور همه وسایل خانگی - KNX روشهای کاملاً جدیدی برای افزایش آسایش، ایمنی و صرفه جویی در انرژی خانه و یا ساختمان ارائه میدهد.


مزایا های پروتکل KNX :


هر کجا که به کار گرفته شود، KNX مزایای واقعی را برای معماران، طراحان، و پیمانکاران و مهمتر از همه، برای صاحب خانه ها یا کاربران به ارمغان میآورد


- هزینه های عملیاتی کم منجر به صرفه جویی قابل توجه انرژی میشود.


نورپردازی و گرمایش فقط زمانی روشن می شوند که نیاز است، با زمان بندی و یا حضور شما در ساختمان یا خانه ، می توانید در مصرف هزیته ها و انرژی صرف جویی کنید. علاوه بر این، روشنایی میتواند به طور خودکار در رابطه با شدت نور روز روشن شود، بنابراین یک سطح حداقلی از روشنایی را در هر محل کار حفظ کرده و مصرف انرژی را کاهش میدهد (البته منابع نور واقعاً مورد نیاز است).


- صرفه جویی در زمان


قطع کردن تمام دستگاههای ارتباطی با یک BUS به طور قابل توجهی طراحی و زمان نصب را کاهش میدهد. نرم افزار ابزار مهندسی مستقل (ETS)، امکان طراحی، مهندسی و پیکربندی تاسیسات حاوی محصولات تایید شده KNX را فراهم میکند. از آنجا که ابزار مستقل تولید کننده است، سیستم قادر به ترکیب محصولات تولید کنندگان مختلف با انواع رسانه ارتباطی مانند (جفت پیچ خورده، فرکانس رادیویی، خط توان یا IP / اترنت) است.


- انعطاف پذیری و سازگاری با پیشرفتهای آینده


نصب KNX میتواند به راحتی با کاربردهای جدید تطبیق داده شود. اجزای جدید را میتوان به راحتی با نصب BUS متصل کرد.


انجمن KNX، ضمانت شما برای استاندارد جهانی!


نیروی محرک پشت KNX، انجمن KNX است که گروهی از شرکت های پیشتاز در بسیاری از زمینه های خانگی و کنترل ساختمان فعال هستند. در حال حاضر انجمن KNX بیش از ۳۷۰ عضو دارد که بیش از ۸۰ درصد از دستگاههای کنترل داخلی و ساختمان را در اروپا به فروش میرساند. به عنوان یک هدف مشترک، این شرکتها توسعه سیستم های نصب ساختمان به طور کلی و KNX را به عنوان تنها استاندارد باز برای خانه و کنترل ساختمان ترویج میکنند. انجمن جهانی KNX با بیش از ۱۰۰ شرکت کننده ۴۴.۰۰۰ در ۱۲۸ کشور، بیش از ۱۰۰ دانشگاه فنی و بیش از ۳۰۰ مرکز آموزشی، توافقنامه های شراکت دارد.