معرفی نرم افزار ETS

KNX زبانی است که به ساخت اجزای مدیریتی برای تبادل اطلاعات و کنترل چنین عناصری میپردازد:


 • نورپردازی
 • گرمایش, تهویه و تهویه هوا
 • کرکره، پرده و سایه
 • نظارت بر زنگ هشدار
 • مدیریت انرژی و برق, گاز و آب
 • پخش صدا و تصویر


استاندارد KNX چگونگی ارتباط دستگاهها با یکدیگر را تعریف میکند و اجازه میدهد که سیستمها با استفاده از اجزا بسیاری از تولید کنندگان مختلف ساخته شوند، به طوری که یک ردیاب حضور از یک تولیدکننده میتواند یک سیستم روشنایی یا سیستم گرمایش را از دیگری کنترل کند.


شناسایی حضور :


ردیاب حضور یک منطقه خاص را تحت نظر دارد و باعث میشود که زمانی که فرد وارد حوزه تشخیص میشود کار انجام شود. در سادهترین شکل خود، ردیابهای حضور میتوانند برای روشن کردن نور زمانی که یک شخص وارد یک اتاق میشود و پس از خروج فرد دوباره آن را خاموش کند، استفاده شود.


برای اتاقهای بزرگتر میتوانید از چندین ردیاب صوتی برای افزایش ناحیه پوشش استفاده کنید. در این پیکربندی, یک ردیاب حضور به عنوان یک سرور عمل میکند و همه ردیابهای دیگر به عنوان زیر مجموعه عمل میکنند. هنگامی که حرکت توسط هر یک از ردیابهای زیر مجموعه شناسایی میشود, پیغام فوری به ردیاب اصلی فرستاده میشود. ردیاب اصلی از این اطلاعات به عنوان بخشی از یک عبارت منطقی برای ارسال تنظیمات نوردهی، صحنه یا روشنایی به دستگاه کنترل شده، اگر شرایط خاصی برآورده شود، استفاده می شود. تنظیمات پیچیدهتری مانند زمان حرکت بر روی دستگاه اصلی تعریف میشوند; وسایل فرعی به سادگی باید هر زمان که حرکت حس میشود, یک تلگرام ارسال کنند.


ETS چیست ؟


سال ۱۹۹۳ میلادی, سازمان KNX نرم افزار ETS را معرفی کرد و از آن زمان به صورت مداوم در حال نگهداری و به روزرسانی این نرم افزار بوده است. این سازمان به صورت سالیانه و براساس اهداف اصلی تجاری خود، در راستای بهبود عملکرد و به روزرسانی این نرم افزار سرمایه گذاری نموده است .


نرم افزار ETS، مخفف Engineering Tool Software می باشد که یک ابزار نرم افزاری برای طراحی و برنامه ریزی خانه هوشمند و مدیریت ساختمان بر اساس پروتکل KNX بوده که بصورت مستقل از سازنده و برند تجهیزات سخت افزاری برای راه اندازی سیستم هوشمند می باشد.


ETS نسخه ایی برای طراحان با انتخاب های زیاد از راه حل ها ومحصولات است .با کمک شما می توانید راه حل های زیادی را ایجاد کنید، برای همه سطوح کاربردی محصولات که دردسترس هستندازتولیدات طراحی - کمیسیون مدارک پروژه عیب زدایی


چرا نرم افزار ETS :


KNX ، به کمک ETS یک ابزار برنامه ریزی به کاربر پیشنهاد می دهد که این ابزار در اصل بخشی از استاندارد KNX بوده و طبیعتاً بخشی از سیستم راه اندازی شده به کمک پروتکل KNX خواهد بود. استفاده از این ابزار مزایای ویژه ای خواهد داشت، مانند:


 • تضمین بالاترین سطح همخوانی نرم افزار ETS با استاندارد KNX
 • کلیه پایگاه داده محصولات KNX از سازندگان مختلف میتوانند به محیط این نرم افزار وارد شوند.
 • امکان پشتیبانی از نسخه های پیشین این نرم افزار به جهت اعمال هرگونه تغییر و به روزرسانی
 • امکان تبادل داده بسیار مطمئن در این استاندارد به دلیل فراگیر بودن استفاده از این نرم افزار در سطح جهان


چه کسانی از نرم افزار ETS استفاده می کنند؟


تمرکز کاری ETS بر استفاده کلیه افراد از سطح مبتدی تا سطح حرفه ای از افرادی می باشد که همکار و یا نصاب استاندارد KNX می باشند. برای رسیدن به بهترین نتیجه کاری، KNX بر اساس سطح دانش هرشخص، نسخه های مختلفی از نرم افزار را به همراه ابزار ویژه ای برای گروه های مختلف که از این نرم افزار استفاده می کنند، پیشنهاد می دهد. در حال حاضر این سه سطح اصلی در نرم افزار ETS فراهم است:

 • ETS5 Demo: برای استفاده در پروژه های کوچک و بدون نیاز به خرید نرم افزار و به صورت رایگان
 • ETS5 Lite: برای پروژه های کوچک و متوسط
 • ETS5 Professional: برای همه پروژه ها و همه عملکردهای موردنیاز