1 . سیستم های کنترلی

كاربر در هر لحظه و مکان قادر خواهد بود از طريق كلیدهاي هوشمند، صفحات نمايش لمسي انواع تبلت و گوشي هاي موبايل، ريموت كنترل و... تمامي قسمت های سیستم هوشمند راکنترل کند.

2 . کنترل وضعیت روشنایی قطع و وصل و تغییر تدریجی نور

مي توان تمامی روشنايي ساختمان را تحت كنترل سیستم هوشمند در آورد. ضمناً در اين راستا میتوان سیستم را طوري پیاده سازي نمود كه با خروج افراد ازمحل ، تمامي روشنايي ها ، وسايل برقي غیر ضروري خاموش گردند و با ورود مجدد آنها سیستم ها به عملکرد معمول خود بازگردند

3 . کنترل وضعیت پرده و کرکره برقی

كاربر مي تواند باز و بسته نمودن و يا تغییر جهت پرده ها و كركره هاي برقي را تحت كنترل داشته باشد . همچنین اين امکان وجود دارد كه با نظر كاربرتصمیم گیری در خصوص باز یا بسته كردن پرده ها به صورت هوشمندانه و با توجه به میزان نور طبیعي به عهده سیستم گذاشته شود.

4 . کنترل و پخش سیستم صوتی

مي توان در تمامي فضاها موسیقي دلخواه خود را از حافظه داخلي سیستم , تجهیزات داراي شبکه بیسیم همچون لپ تاپ ,DVD Player و پخش كننده ها مانند تلويزيون موبايل و تبلت يا راديو به صورت مركزي و آدرس پذير پخش نمود(انواع تبلت و گوشی های موبایل) و ريموت کنترل،نوع منبع صوت،آهنگ مورد نظر،شدت صداو ... را کنترل نماید.

5 . کنترل سیستم سرمایش و گرمایش

مي توان كلیه تجهیزات سرمايشي و گرمايشي (شامل اسپیلیت،داکت اسپلیت،هواساز، گرمايش از كف و ...) را كنترل نمود . در اينجا علاوه بر اينکه كاربر میتواند دماي مورد نظر خود را از طریق سیستم هوشمند دور فن نیز به صررورت خودكار و با توجه به اختلاف بین دماي محیط و دمای مطلوببه صورت خودکار تغییر خواهد کرد.

6 . کنترل پریز های برق

كاربر مي تواند كلیه پريزهاي برق متصل به سیستم هوشمند را روشن و يا خاموش نمايد. به عنوان مثال هنگام خروج از منزل كاربر میتواند اطمینان حاصل كند كه تمامي وسايل برقي كه به هر يک از پريزهاي هوشمند متصل هستند ، حتماً خاموش شده اند.

7 . کنترل سیستم دزدگیر

علاوه بر داشتن امکانات موجود در دزدگیرهاي،معمولی، میتوان ارتباط بین اين لايه و ساير لايه ها را نیز به همراه داشت. به عنوان مثال در صورت بروز حادثه سیستم علاوه بر فعال كردن آژير و ارسال پیام خبري از طريق تلفن و يا پیامک ، میتواند به سیستم روشنايي نیز فرمان دهد تا چراغ ها روشن و خاموش شوند و يا پرده ها به صورت متناوب باز و بسته شده و يا سیستم هاي صوتي با بالاترين صدا روشن شوند. به اين ترتیب علاوه بر ايجاد جو رعب و وحشت براي سارقین ، میتواند عاملي جهت جلب توجه همسايگان و گشت پلیس نیز ايجاد نمود.