1 . افزایش کارایی و بهینه سازی مصرف انرژی

بعد از حوزه های حمل و نقل و نیروگاه برق، حوزه ساختمان بزرگترین مصرف کننده انرژی است. گرمایش، سرمایش و روشنایی در ساختمان های مسکونی و اداری تقریباً 40% انرژی مصرف شده در کشورهای صنعتی را مصرف می کنند. بهینه سازی بازدهی انرژی در ساختمان بدین معنی است که :

کنترل هوشمند سیستم های مختلف ساختمان توسط کنترل کننده های تحت شبکه پشتیبانی می شوند (روشنایی، حفاظت در مقابل نور خورشید، گرمایش، تهویه مطبوع و نیز سایر سیستم های مهندسی ساختمان) و به طور قابل ملاحظه ای موجب صرفه جویی در مصرف انرژی می شوند.

2 . قابلیت کنترل از را دور

با استفاده از این سیستم ساکنین ساختمان امکان کنترل سیستم های روشنای،تهویه،امنیتی پرده ها و ... را در هنگامی که در محل مورد نظر حضور ندارند کنترل کرده و از نحوه کارکرد آ ن ها مطلع شوند.

3 . بهبود کارکرد تجهیزات ساختمانی

4 . بالا بردن ایمنی ساختمان

اسفاده از سیستم هوشمند باعث افزایش بهروری سیستم های الکتریکی و مکانیکی و کنترل دقیق و مناسب روی تمام سسیتم ها و کاهش کارکرد غیر ضروری و به حداقل رساندن تعمیرات و زمان خرابی تجهیزات ساختمانی می شود.

5 . آسایش و رفاه

قابلیت کنترل دما،رطوبت،جریان وکیفیت هوا و کنترل روشنایی برای شدت نور و رنگ مناسب آن نقش بسزای در تامین آسایش و آرامش و بهبود شرایط زندگی و جلوگیری از خستگی ساکنین خواهد داشت

6 . دکوراسیون زیباتر و امکان تطبیق آن با چیدمان داخلی

با توجه به وجود تضاد و تفاوت در شکل ظاهری و رنگ تجهیزات هوشمند دیواری و نمایان شدن واضح آ ن هاشکل ظاهری و رنگ این تجهیزات در بالا بردن کیفیت دکوراسیون منزل نقش به سزایی داشته و با توجه به تنوع زیاد محصولات در این شرکت طراحان و مالکان امکان تطبیق چیدمان واحد مسکونی با هر رنگ و متریالی را دارا خواهند بود و با توجه به نظرسنجی طراحان دکوراسیون داخلی استفاده صحیح از این تجهیزات تا 30% بر کیفیت ظاهری واحد مورد نظر افزوده خواهد کرد

7 . امکان کنترل سیستم به صورت یکپارچه

کاربران و مالکین واحدهای مسکونی،تجاری و اداری به واسطه این سیستم این قابلیت را خواهند داشت که با دادن یک فرمان در مدت زمانی کمتر از 1 ثانیه کلیه تجهیزات هوشمند شده اعم از روشنایی،پرده و امنیتی را قطع و یا وصل نمایند و برای کنترل سیستم های نام برده خصوصا در واحد های بزرگتر که تعداد تجهیزات و سویچ های کنترل کننده در آن ها زیاد است سریعتر و آسان تر کنترل نمایند و مجبور به کنترل تجهیزات از نقاط مربوطه نخواهند بود و از هر مکانی که دسترسی آسانتری(موبایل،تبلت،تاچ پنل و غیره) به آن دارند می توانند آن ها را کنترل کنند.

8 . سرعت بالای ارسال ودریافت اطلاعات

این شرکت با بهره بردن از آخرین تکنولوژی ساختمان(high-tech) این امکان را به وجود آورده تا فرامین داده شده در حداقل زمان به مقصد رسیده و خواسته های کاربر که شامل مانیتور کردن و کنترل سیستم های هوشمند می باشد را به سرعت برآورده سازد.

9 . تعریف انواع سناریو های کاربردی

سناریو مجموعه ای از عملکرهی است که به صورت تعریف شده با صادر شدن یک فرمان و یا به صورت خودکار در کمترین زمان اجرا می شود.که شامل سناریو ورود،سناریو خروج،سناریو ومهمان،سناریو شام،سناریو خواب،سناریو شبیه سازی حضور،سناریو بازگشت به ساختمان،سناریو سرویس بهداشتی و سناریو جشن.

عملکرد سناریو نام برده شامل موارد زیر می باشد:

کنترل سیستم روشنایی شامل قطع و وصل تغییر رنگ و کم و زیاد کردن شدت نور می باشد و کنترل سیستم تهویه مطبوع و برق دار کردن پریز های مورد نظر برای باز و بسته کردن پرده ها،فعال کردن سیستم صوتی و سیستم دزدگیر،فرا خوانی آسانسور به صورت خودکار به طبقه مورد نظر روشن یا خاموش نمودن تجهیزاتی مثل چای ساز،تلویزیون،فن و ...

10 . انعطاف پذیری و قابلیت نصب آسان

با توجه به تنوع زیاد در نوع فراهم سازی بستر سیستم هوشمند در انواع ساختمان های مسکونی، تجاری، اداری که ساخته شده و یا در حال ساخت هستنند با اعمال کمترین تغییرات می توان سیستم سنتی را تبدیل به سیستم هوشمند نمود.